Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Suplementy > Witaminy > Beta Carotene

Beta Karoten jest prowitaminą A, tzn. dostarczony w diecie beta-karoten, w zależności od potrzeb organizmu, zostaje przekształcony w wątrobie w witaminę A.

Cena : 37,50zł kup teraz Beta Karoten

Opakowanie: 100 kapsułek

Składnik aktywny / 1 kapsułka żelowa:
Beta karoten – 5,4 mg (900 mcg)

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie po posiłku lub według zaleceń.

Ludzki organizm produkuje witaminę A z beta karotenu, który pełni ważną funkcję w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i pomaga w odpowiednim funkcjonowaniu komórek.

Beta-karoten spełnia dwie istotne funkcje. Po pierwsze jest antyoksydantem i bierze udział w hamowaniu procesów oksydacyjnych w organizmie i wspomaga zachowanie integralności komórek oraz tkanek. Po drugie zaś, beta-karoten jest jedną z prowitamin witaminy A, co znaczy, że organizm człowieka zgodnie z jego zapotrzebowaniem przy udziale wątroby samodzielnie przekształca beta-karoten w witaminę A. Dlatego też nasza wątroba zawiera największą ilość witaminy A. W absorpcji tej witaminy biorą udział nienasycone kwasy tłuszczowe, dlatego beta-karoten najlepiej przyjmować podczas posiłków. Beta-karoten znajduje się w różnych owocach oraz warzywach, takich jak: marchewka, sałata, dynia, morela czy pomarańcza. Wśród prowitamin witaminy A najaktywniejszy jest beta-karoten. Poza swoimi silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, wpływa korzystnie również na skórę, błony śluzowe, układ nerwowy oraz procesy tworzenia kośćca.

UWAGA!
– Długotrwałe przyjmowanie beta-karotenu może powodować lekkie żółknięcie skóry dłoni i stóp, aby temu zapobiegać należy robić co pięć dni, dwa dni przerwy.
– substancje, które obniżają cholesterol (np. substancje znajdujące się w soi, czosnku), a także niektóre preparaty zobojętniające kwas solny mogą powodować trudności w przyswajaniu witaminy A.
– W okresie ciąży i karmienia piersią zapotrzebowanie na beta-karoten wrasta, jednak jego przyjmowanie należy skonsultować z lekarzem.
– Suplementy, które zawierają beta-karoten nie są polecane osobom palącym, a także osobom, które pracują w zanieczyszczonym środowisku.

liknij w obrazek aby go powiększyć

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Comments are closed.