Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > O produktach > Cholestone – właściwy poziom cholesterolu

Cholesterol w naszym organizmie jest substancją niezbędną do budowy ścian komórkowych, syntetyzowania kwasów żółciowych i hormonów. Przy jego udziale wytwarzana jest w skórze, niezbędna do życia witamina D. Od jego obecności zależy także prawidłowa praca układu nerwowego. Właściwy jego poziom we krwi (200 mg/dl) gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Kłopoty ze zdrowiem zaczynają się wówczas, gdy w wyniku niewłaściwego odżywiania się poziom cholesterolu podwyższa się do niebezpiecznych wartości.
CaliVita International posiada w ofercie suplement pomagający zredukować ilość cholesterolu.
Cholestone wykorzystuje wspaniałe bogactwo natury: olej lniany, pektyny z jabłek, czosnek, witaminę C i E, chrom oraz lecytynę. Olej lniany jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających poziom cholesterolu i trójglicerydów. Pektyny z jabłek to forma błonnika pokarmowego, który zmniejsza wchłanianie w jelitach tłuszczu, wiąże dostarczany z pokarmem cholesterol oraz sole kwasów żółciowych. W wyniku tych procesów wątroba będzie musiała wykorzystać do produkcji kwasów żółciowych cholesterol znajdujący się w organizmie, co w efekcie doprowadzi do zmniejszenia ilości cholesterolu całkowitego krążącego we krwi i poprawi proporcję po-między „dobrym” (HDL)i „złym”(LDL) cholesterolem. Sprzymierzeńcem wcześniej wymienionych składników jest już od dawna stosowany czosnek, ze względu na swe działanie oczyszczające krew, rozszerzające naczynia krwionośne i poprawiające krążenie obwodowe. Korzystnie zwiększa frakcję „dobrego” cholesterolu w stosunku do „złego”. Przeciwutleniacze – witaminy E i C – chronią wewnętrzne ściany tętnic przed uszkodzeniami, jakie mogą spowodować wolne rodniki. Ponadto witamina E rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu zakrzepów i obniża ciśnienie krwi. Chrom poprawia metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Ze względu na znaczny udział w naszej diecie produktów przetworzonych, które cechują się niską zawartością chromu, suplementacja tego składnika jest konieczna do prawidłowego przebiegu procesów przemiany materii. Wzajemnie uzupełniające się funkcje poszczególnych składników preparatu powodują jego zwielokrotnioną skuteczność.

Olej z nasion lnu – uczestniczy w procesie usuwania „nieproszonych gości”, tzn. nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu.

Pektyny z jabłek – rozpuszczalny w wodzie błonnik skutecznie pomaga usunąć tłuszcze z przewodu pokarmowego, by nie zostały wchłonięte do krwi.

Witaminy C i E – najsilniejsi reprezentanci przeciwutleniającej tarczy ochronnej organizmu w komórkach, blokują utlenianie się cholesterolu, a oprócz tego, razem z wyciągiem z czosnku, wspierają przekształcanie cholesterolu w kwasy żółciowe. Bardzo pomocne są także chrom i lecytyna, które wspierają spalanie tłuszczów i ich wydalenie z organizmu. Efektem wspólnego działania wszystkich składników produktu jest obniżenie poziomu cholesterolu LDL w osoczu. Warto więc polecić Cholestone również profilaktycznie, kto przecież nie „grzeszy” podczas świąt? Dlatego też ten produkt jest odpowiednim i pożytecznym prezentem dla wszystkich! Jeżeli, oprócz stosowania produktu trzy razy dziennie, będziemy pamiętali o odpowiedniej ilości ruchu oraz lekkostrawnej diecie, możemy uwolnić się nie tylko od nadmiaru cholesterolu, lecz również od kilku zbędnych kilogramów. Nie wahajcie się, lepiej już teraz zacznijcie zażywać Cholestone 3 razy dziennie po jednej tabletce!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Comments are closed.