Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > O produktach > Coenzym Q10 – zdrowie na długie lata

Coenzym Q10 to substancja witaminopodobna, która pełni w organizmie funkcję katalizatora. Zabezpiecza w energię wszystkie komórki naszego organizmu. Jego obecność jest niezbędna dla niezakłóconego przebiegu procesów biochemicznych i chemicznych, czyli – dla zachowania zdrowia. Dzięki silnym właściwościom antyutleniającym, blokuje działanie wolnych rodników niszczących komórki i w ten sposób opóźnia starzenie. Nasz organizm jest w stanie wytwarzać CoQ10, jednak z biegiem lat są to ilości niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania ustroju.

Co się dzieje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości CoQ10?
Niedobór CoQ10 może doprowadzić do zaburzenia gospodarki energetycznej organizmu i innych nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Gdy nie ma wystarczającej ilości ubichinonu w organizmie, mogą wystąpić zaburzenia pracy serca i układu krążenia, może ulec podwyższeniu ciśnienie tętnicze lub mogą pojawić się różne inne choroby. Powyżej 30. roku życia, wraz z procesem starzenia się, ilość koenzymu Q10 w naszym organizmie ulega zmniejszeniu i zalecane jest jego uzupełnianie ze źródeł zewnętrznych.

Działanie koenzymu Q10 ujawnia się wolno, po kilku tygodniach od rozpoczęcia zażywania.

Co Q10 zalecany jest w przypadku: schorzeń mięśnia sercowego, ryzyka zawału serca czy nadciśnienia tętniczego, wzmocnienia systemu immunologicznego, uzupełnienia leczenia owrzodzeń jelit, alergii, astmie i chorobach dróg oddechowych, zaburzeń funkcji mózgu (anomalie związane z schizofrenią i chorobą Alzheimera/Parkinsona), aby spowolnić proces starzenia się, infekcji wywołanej grzybami Candida albicans, gdy pojawiają się choroby dziąseł i zębów (np. parodontoza),cukrzycy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Comments are closed.