Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Suplementy > Preparaty mineralne > Iron Plus

Niezbędny do życia pierwiastek, konieczny do syntezy hemoglobiny – obecnego w krwinkach czerwonych barwnika, który przenosi tlen z płuc do wszystkich komórek organizmu

Cena : 33,50 zł – kup teraz

Opakowanie : 100 tabletek

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie po posiłku

Skład żelazo Iron Plus

Żelazo 10.00mg
Witamina C 30.00 mg
Bioflawonoidy z cytrusów 1 0.00 mg


Żelazo jest składnikiem mineralnym, który należy do grupy pierwiastków śladowych. Pierwiastki śladowe, inaczej mikroelementy są substancjami, których ludzki organizm potrzebuje w niewielkich dawkach, ale mimo to mają one znaczący wpływ na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Żelazo odpowiada głównie za transportowanie tlenu w organizmie, jednak pełni też inne ważne zadania.

 

U dorosłego człowieka ilość żelaza w organizmie waha się od 3-5 gramów, a największa ilość znajduje się w hemoglobinie, dzięki której tlen jest transportowany do komórek w całym organizmie. Pozostała ilość żelaza znajduje się w ferrytynie, hemosyderynie, mioglobinie oraz niektórych enzymach. Żelazo ma również udział w procesie produkcji energii oraz w podziale komórkowym. Żelazo najlepiej przyswajane jest w postaci chelatu. Chelatowanie jest procesem, który sprawia, że składniki mineralne są lepiej wchłaniane przez organizm, a tym samym lepiej wykorzystywane. Nowe suplementy, do których należy Iron Plus, posiadają też witaminę C i bioflawonoidy wspomagające przyswajanie i działanie żelaza.

UWAGA!
– Kobiety ciężarne i matki karmiące przed zażyciem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.
– Stosując inny suplement witaminowo-mineralny, żelazo należy stosować wyłącznie w przypadku jego niedoboru.- Wapń, fosforany, duża dawka błonnika, mocna herbata lub kawa mogą być przyczyną trudniejszego wchłaniania żelaza.
– Suplement nie zastępuje zróżnicowanej diety.
– Nie można przekraczać zalecanej dawki preparatu.
– Produkt przechowywać zamknięty w suchym, chłodnym miejscu, z dala od dzieci.

kliknij w obrazek aby go powiększyć

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.4/5 (5 votes cast)
Iron Plus, 4.4 out of 5 based on 5 ratings

Comments are closed.