Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Suplementy > Anytoksydanty > Luteina

Luteina, czyli żółty barwnik. Wykazuje szczególne powinowactwo do gałki ocznej – po wchłonięciu przez organizm, gromadzi sie w dwóch obszarach oka; w plamce żółtej, oraz w soczewce. Jednym z czynników, który prowadzi do zmian zwyrodnieniowych w plamce żółtej, a w konsekwencji do zaburzeń widzenia, jest światło. Zakres uszkodzeń zależy od długości fali świetlnej, czasu ekspozycji i poziomu mocy.

Cena : 93 zł – kup teraz Lutein Plus

Opakowanie : 60 kapsułek

Skład Lutein Plus

Luteina – 6,0 mg
Zeaksantyna – 0,5 mg
Witamina C – 50,0 mg
Witamina A – 60,0 μg
Ekstrakt z owoców borówki czarnej (std. 25% antocyjanozydy) – 25,0 mg

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku

 

Luteina, działając jak żółty filtr, pochłania promieniowanie świetlne charakterystyczne dla światła niebieskiego. Dzięki tym właściwościom ochrania pręciki i czopki, bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, przed generowanymi przez światło wolnymi rodnikami.

 

Jest również silnym antyoksydantem ponieważ blokuje utlenianie lipidów znacznie skuteczniej niż Beta-Karoten czy Likopen

Lutein Plus to suplement stworzony specjalnie z myślą o zdrowiu naszych oczu. Szczególnie zaleca się go osobom, które często odczuwają zmęczenie oczu, pracują przy komputerze, oglądają dużo telewizji czy też dużo czytają. Jest również polecany tym, którzy przebywają w pomieszczeniach zadymionych czy klimatyzowanych i pracują w miejscach, gdzie zdrowie ich oczu jest zagrożone.

Głównym składnikiem suplementu jest luteina, należąca do karotenoidów. Po dostaniu się do organizmu luteina gromadzi się w plamce żółtej oka czyli najwrażliwszym miejscu siatkówki oraz soczewce. Luteina działa jak filtr, który chroni oczy i zachowuje pełną sprawność narządu wzroku.

Plamka żółta to obszar oka, który jest wyjątkowo wrażliwy na niekorzystne działanie środowiska, takie jak: promieniowanie ultrafioletowe oraz działanie wolnych rodników, które uszkadzają komórki i pogarszają nasz wzrok.

Inny, również ważny składnik preparatu to zeaksantyna, czyli antyoksydant z grupy karotonoidów. Zeaksantyna odpowiada za prawidłowe widzenie. Lutein Plus posiada także wyciąg z owoców borówki czarnej, jest ona jedną z najważniejszych substancji roślinnych dla naszych oczu.

Lutein Plus zawiera skład idealnie dobranych składników: luteinę, zeaksantynę, witaminę A, witaminę C, wyciąg z owoców borówki czarnej, które wspomagają pracę narządu wzroku, chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz łagodzą podrażnienia izmęczenie oczu.

UWAGA!

– Suplement nie może zastąpić zróżnicowanej diety.
– Przestrzegać zalecanych dawek preparatu.
– Produkt przechowywać zamknięty w suchym, chłodnym miejscu.

 

 

 

kliknij w obrazek aby go powiększyć

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Luteina, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Comments are closed.