Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > O produktach > Nopalin – bogactwo nopalu

Włączenie Nopalinu do codziennej zwiększa szansę na pokonanie nadwagi. Nopalin, ze względu na wysoką zawartość błonnika, może być dobrym sprzymierzeńcem dla tych, którzy zdecydują się na poważną dietę. Warto jednak pamiętać, że kaktus Nopal swoje zbawienne działanie ujawnia w pełni dopiero w przypadku, gdy preparat zostanie zażyty na pół godziny przed posiłkiem, z dużą ilością płynu.

Nopalin jest znany również z tego, że zawiera szereg witamin i minerałów. Osoby, które poważnie potraktują dietę odchudzającą i będą rzeczywiście mniej jeść, muszą wiedzieć, że ilość witamin i minerałów dostarczonych do ich organizmu także ulegnie zmniejszeniu. W ten sposób mogą się pojawić niedobory. Jednak, gdy podstawę diety stanowić będzie Nopalin, takie niedobory nie powstaną. Kolejną zaletą produktu jest zawartość niezbędnych aminokwasów, służących jako surowce do syntezy białka.
Nopalin korzystnie wpływa na procesy przemiany materii. Nopalin, będąc źródłem wielu witamin i egzogennych aminokwasów, utrzymuje organizm w dobrej formie.
Systematycznie stosowany Nopalinu zmniejsza apetyt. Dzięki zawartości włókna pokarmowego, stwarza wrażenie nasycenia. Osoby stosujące Nopalin nie tylko nie zasłabną, a wręcz przeciwnie: pojawi się u nich lepsze samopoczucie i więcej energii.
Nopal to prawdziwa apteka. Jest bogaty w witaminy, zwłaszcza w witaminę C, B1 , B2 , B3. Zawartość białka w miąższu wynosi 5,1%, w skórce 8,3%, w pestce 11,8%. Jest wspaniałym źródłem 17 aminokwasów, w tym 8 egzogennych. Skórka zawiera wyjątkową ilość wapnia (2,09%) i potasu (3,4%). Nopal wykazuje bardzo szerokie, niemal uniwersalne działanie. Reguluje i poprawia trawienie, a ponadto jest niezbędny zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych. Do takich należy zaliczyć problemy z masą ciała.
Nopal nie tylko zapobiega poważnym następstwom problemów trawiennych, lecz dzięki niezwykle złożonemu mechanizmowi działania na wiele sposobów poprawia na co dzień nasz nastrój. Zmniejsza kumulację płynów w tkankach i wspiera nerki w ich funkcjach odtru- wających. Ułatwia wypróżnienia, ponieważ zmiękcza stolec, zwiększa jego masę i częstość oddawania. Ponadto wpływa korzystnie na pracę wątroby, wiąże kwasy żółciowe, jest antyoksydantem oraz reguluje poziom glukozy we krwi, zapobiegając hipoglikemii.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Comments are closed.