Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Nasze zdrowie > Oczyszczanie organizmu

Wiele objawów chorobowych zmniejsza się a nawet znika po odtruciu organizmu. Zatrucie organizmu ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Wiele chorób zarówno tych związanych ze stanem skóry, włosów, jak i  z różnymi chorobami wewnętrznymi może mieć swoja przyczynę w zatruciu organizmu. Obecnie jesteśmy bardzo narażeni na działanie toksyn przyswajanych wraz z powietrzem, wodą, a przede wszystkim z pożywieniem. Ogromnym źródłem toksyn jest środowisko zewnętrzne . Są to tzw. toksyny egzogenne pochodzące z zewnątrz organizmu. Powstają one  w wyniku rozwoju technologii przesyłowej, motoryzacji i urbanizacji.
Coraz trudniej znaleźć czyste, nieskażone tereny. Toksyczne substancje kumulują się w organizmie, dostając się do niego wraz z powietrzem, wodą pitna, pożywieniem.
To niewiarygodne ale W CIĄGU ROKU ORGANIZM LUDZKI GROMADZI OKOŁO 8 KG TOKSYN !!!
Część z nich jest neutralizowane, ale nie wszystkie – część z nich odkłada się w organizmie i im dłużej żyjemy, tym więcej toksyn kumulujemy.
Drugim źródłem toksyn, są toksyny endogenne jest to źródło toksyn pochodzących z wewnątrz organizmu :
Ogromnym źródłem zatrucia organizmu toksynami jest jelito. Jelito cienkie ma 7 m długości, grube 1,5 – 2,0 m ale śluzówka jelita jest bardzo mocno pofałdowana, a jej powierzchnia jest równa powierzchni boiska do piłki nożnej. Błona śluzowa jest bardzo cienka, przy braku dobrej flory jelitowej – czyli bez pałeczek kwasu mlekowego, błona staje się nieszczelna i bardzo łatwo przepuszcza toksyny, trucizny, niebezpieczne mikroorganizmy, które w dalszej kolejności przenikają do krwiobiegu.
Niewłaściwy tryb życia, nie sprzyja prawidłowej i szybkiej pracy jelit. Pośpiech, żywność jaką się odżywiamy sprzyja zaparciom, niewłaściwej i zwolnionej pracy jelit oraz zaleganiu treści pokarmowej. Nawet człowiek mający zdrowe jelita, ma problem z truciznami i toksynami, które pochodzą z zewnątrz.

OBJAWY ZATRUCIA TOKSYNAMI:

 • objawy zespołu przewlekłego zmęczenia (chroniczne objawy przewlekłego zmęczenia)
 • problem z przemianą materii (część energii organizm zużywa na odtruwanie organizmu)
 • wypadanie włosów (często zatruty organizm zawiera jony metali ciężkich, przede wszystkim rtęci, które mają niekorzystne działanie nie tylko na włosy, ale także na cały organizm, głównie na mózg!
 • zły stan skóry – wypryski, egzemy,swędzące zmiany, suchość i pękanie
 • zmiany pod oczami, zmiana owalu twarzy, należy się
 • bóle głowy różnego typu – szczególnie migrena
 • choroby reumatyczne – magazynem toksyn i trucizn jest cały układ kostno – stawowy. Toksyny, których organizm nie jest w stanie zobojętnić odkładają się w stawach, kościach oraz podskórnej tkance tłuszczowej. (Strzelanie w stawach, zwłaszcza podczas zginania może świadczyć o
 • nagromadzeniu się w nich toksyn. Należy wykluczyć RZS (reumatoidane zapalenie stawów), gdyż ma ono zupełnie inne podłoże niż zatrucie toksynami. Są to przyczyny autoimmunologiczne – choroby z autoagresji)
 • zmiany zwyrodnieniowe

W czasach starożytnych lekarz Asklepios powiedział : „ Śmierć czai się w jelicie”, co jest aktualne także dzisiaj!!!

Firma CaliVita posiada w swojej bogatej ofercie produktów, suplementy przeznaczone do oczyszczania organizmu z toksyn.  Tak jak sprzątamy nasze domy i mieszkania 1-2 razy w roku powinniśmy generalnie wysprzątać swój organizm z toksyn i innych zanieczyszczeń.

Oczyszczanie organizmu przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od poprawy stanu jelit i ich oczyszczenia.

Jeżeli mamy niewłaściwe bakterie w jelicie i dodatkowo grzyby i inne rodzaje pasożytów i mikropasożytów, wówczas suplementy nie działają w pełni, większość  z nich nie przyswoimy, tylko odżywimy niewłaściwą florę bakteryjną. Osoby stosujące suplementy , narzekające, że suplementy im nie pomogły, są to bardzo często osoby, które rozpoczęły kurację od niewłaściwego etapu, pomijając oczyszczanie organizmu, dodatkowo mają w złym stanie jelita.

Jednym z produktów, mających właściwości rozpuszczania i usuwania toksyn z organizmu jest Pure Yucca – którego składnikiem jest sproszkowana łodyga jukki. Jukka jest bardzo cenną rośliną leczniczą, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Karaibów.

Indianie aplikowali jukkę osobom z gorączką, z bólami reumatycznymi, z sztywnością stawów.  W dzisiejszych czasach jest o wiele więcej wskazań, przede wszystkim ze względu na powszechne zatrucie organizmu, zwłaszcza metalami ciężkimi.

U osób, które mają problemy: ze stawami, z naroślami, z osteofitami, sztywnością stawów, mają dolegliwości zwyrodnieniowe (nie o podłożu immunologicznym), kuracja jukką może odmłodzić organizm i przyczynić się do tego, że wiele dolegliwości układu kostno- stawowego zniknie całkowicie.
Jukka jest preparatem, który ma bardzo silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zawiera wiele substancji biologicznie aktywnych m.in.:
enzymy , które mają właściwości rozpuszczania toksyn i trucizn, usuwania z komórek gdzie zostały zdeponowane i ich uwolnienia oraz saponiny różnego rodzaju substancje o działaniu przeciwzapalnym, przypominającym sterydy.
Działanie jukki przypomina proszek do prania z detergentami, który usuwa brud, ale pranie bez wielokrotnego płukania nie dałoby oczekiwanego efektu. Żeby rozpuszczone przez jukkę toksyny mogłyby być wydalane na zewnątrz – niezbędna jest większa ilość wypitej.
Uwaga ! Jukki nie mogą stosować osoby ze sztucznym stawem i kobietom w ciąży.
Ze względu na właściwości jukki rozpuszczania tego co się odkładało latami w ściankach jelita grubego, jeżeli jest dużo odłożonej treści, w pierwszym etapie podawania jukki (oczyszczania), mogą wystąpić biegunki nawet takie, które obniżają poziom potasu i spowodują konieczność wyrównania elektrolitów w postaci soków czy preparatów farmakologicznych (czyli gwałtowne biegunki mogą się wiązać z podaniem jukki).
Kuracji jukką nie należy rozpoczynać podczas podróży, nie powinniśmy także zaczynać tej kuracji mając przed sobą ważne spotkania, a także kiedy intensywnie pracujemy, ponieważ zaczynamy się więcej pocić. Pot może mieć nieprzyjemny zapach, brzydki kolor, a nawet konsystencję oleju silnikowego. Nie jest w tym czasie wskazane stosowanie antyperspirantów, ponieważ hamują pocenie się, dzięki któremu między innymi pozbywamy się toksyn.

Należy pamiętać, że dawkę maksymalną 3 x 3 kapsułki mogą stosować tylko osoby dorosłe, całkowicie zdrowe, które są w stanie wypić ponad normę (dodatkowo) 2-3 litry wody. Mogą to być także inne płyny : ziołowe herbatki, zielona i czerwona herbata. Dawkowanie powinno być stopniowo podwyższane od 1 kapsułki/dziennie, aż do 6/dzień. Osoby, które z różnych powodów nie mogą wypić dużych ilości wody,  mają chore krążenie, nadciśnienie tętnicze, stan po zawale, gorszą wydolność nerek, powinny stosować mniejsze dawki jukki (lepiej podawać mniejsze, przez dłuższy okres czasu). Mniejsze dawki jukki 2 – 3 kapsułki dziennie – może brać każdy, nawet osoby starsze, które bardzo często mają problemy z nadciśnieniem tętniczym, mają chore serce, albo mają niezbyt wydolne nerki.)
Wielokrotnie po oczyszczeniu jukką, poprawia się stan włosów, skóry, podwyższa się poziom energii, zmniejsza się sztywność stawów nawet zmniejszają się wyrośla kostne osteofity, które były widoczne na starych zdjęciach radiologicznych a przy kolejnych badaniach radiologicznych ich nie ma.
Po zastosowaniu kuracji oczyszczająco – odtruwającej jukką u wielu osób zniknęły bardzo uciążliwe wyrośla dające różne uciski, bardzo bolesne objawy neurologiczne w okolicach kręgosłupa, pięty. Można w znacznym stopniu zmniejszyć chroniczne dolegliwości bólowe narządu ruchu, które wynikają ze zwyrodnień układu kostnego.
Plomby amalgamentowe zakładane na zęby również zatruwają organizm. Jeżeli ktoś ma plomby amalgamatowe i nie wymienia wszystkich jednocześnie to rtęć uwalnia się cały czas, a wyeliminowanie jej własnymi siłami organizmu, trwa 80 lat !!!
Podobnie jest z innymi metalami ciężkimi – ołów ze spalin samochodowych, kadm z dymu tytoniowego. Czas eliminacji metali ciężkich z organizmu jest to okres 70 – 80 lat.  Toksyny, metale ciężkie nie tylko działają przez zatruwanie, ale również mają negatywne działanie poprzez niekorzystne wibracje. Są one nieharmonijne, zakłócają tą subtelną równowagę energetyczną w naszym organizmie.
Stosowanie jukki możemy powtarzać, zwłaszcza jeżeli mamy kontakt z toksynami i truciznami, jeżeli mieszkamy na terenach przemysłowych, w dużych miastach, gdzie jest dużo spalin.
Powinniśmy przeprowadzić kurację oczyszczającą jukką 2 razy do roku : na wiosnę i jesienią. Niestety, nawet po oczyszczeniu organizmu, nie mamy możliwości uchronić się przed jego ponownym zatruciem toksynami i truciznami.

Kolejnym preparatem, który jest bardzo przydatny przy odtruwaniu organizmu zawierającym pałeczki kwasu mlekowego w postaci probiotyku, jest produkt AC Zymes, który w 1 kapsułce zawiera 2 miliardy żywych kultur pałeczek kwasu mlekowego. W sieci globalnej jest produkt Acidophillus with Psylium – połączenie pałeczek kwasu mlekowego ze sproszkowaną łupiną babki lancetowatej.

AC Zymes chroni przewód pokarmowy przed grzybami Candida, przed bakteriami Helicobacter i przed innymi mikroorganizmami. Jeżeli zabraknie w naszym jelicie dobroczynnych pałeczek kwasu mlekowego to zabraknie powłoki, która pokrywa śluzówkę jelita, posiadającej właściwości ochronne, metaboliczne i uszczelniające jelita. Powłoka ta może być potencjalną ochronną przestrzenią, chroniącą przed infekcją. Najmniejsze braki w powłoce, gdzie nie ma pałeczek kwasu mlekowego powodują  bardzo szybkie zagnieżdżenie się różnego rodzaju szkodliwych mikroorganizmów, grzybów i bakterii.

Co niszczy pałeczki kwasu mlekowego w jelicie?

ANTYBIOTYKI – jedna kuracja antybiotykowa niszczy dobroczynną powłokę pałeczek kwasu mlekowego w jelicie na 10 – 12 miesięcy. Wraz z żywnością spożywamy podprogowe dawki antybiotyków. Ponad połowa całej produkcji (około 70 %) antybiotyków na świecie jest przeznaczona na potrzeby producentów pasz dla zwierząt. Na leczenie ludzi przeznaczona jest reszta (około 30 %) całej światowej produkcji antybiotyków. Osoby które zjadają produkty mleczne, jajka, mięso ze zwierząt, które karmione były paszami wzbogaconymi o antybiotyki, otrzymuje podprogowe niezwykle groźne dawki antybiotyków – doprowadza to do uodpornienia się bakterii, wytwarza się mechanizm lekoodporności, a w momencie infekcji ten antybiotyk już nas nie wyleczy, a dobre bakterie pałeczki kwasu mlekowego nie potrafią się przed tym antybiotykiem obronić, wystarczą te małe dawki podprogowe w żywności bardzo skutecznie je niszczą.
GLUTAMINIAN SODU – stosowany w przyprawach, którego jest coraz więcej w zupach w proszku, w kostkach smakowych, które dodaje się do potraw.
ASPARTAM– sztuczny słodzik, znajduje się we wszystkich napojach. Nie tylko odkłada się jako toksyna i trucizna ale niszczy także dobra florę bakteryjną.
STERYDY, LEKI HORMONALNE.
BIAŁY CUKIER oraz produkty, które go zawierają: bułeczki, pieczywo słodkie, cukierki, wszelkiego rodzaju słodycze – wprowadzany do organizmu cukier powoduje gwałtowne namnożenie się grzybów z rodzaju Candida, które do rozmnażania potrzebują cukier.
BIAŁA MĄKA – jeżeli zdamy sobie sprawę, że często produkty, które pochodzą z białej mąki, są pieczone z dodatkiem drożdży, które zachowują aktywność przez 2 doby od upieczenia pieczywa i są w stanie część naszej dobrej flory jelitowej wyeliminować przez wrogość biologiczną. Pieczywo pieczone na drożdżach bezpiecznie jest jeść dopiero na trzeci dzień, gdyż wtedy drożdże już są nieaktywne.
PIWO, WINO, SERY PLEŚNIOWE.
Jedząc współczesną żywność, nie jesteśmy w stanie ustrzec się przed utratą dobroczynnych bakterii jelitowych – pałeczek kwasu mlekowego.
Aby cieszyć się dobrym zdrowiem trzeba zadbać przede wszystkim o  dobrą kondycję jelit, należy przyjmować pałeczki kwasu mlekowego, które między innymi zwiększają odporność, obniżają cholesterol oraz syntetyzując witaminy z grupy B. Pałeczki kwasu mlekowego poprzez biosyntezę dostarczają sporych ilości witamin z grupy B, a jeżeli przeważają grzyby Candida, to zabierają nam witaminy z grupy B i cynk.
Osoby, które mają przewagę niedobrych bakterii i grzybów mają ogromne potrzeby jedzenia cukru, słodyczy (zwłaszcza małe dzieci).
Dlaczego tak się dzieje ? Grzyby zamieszkujące w jelitach, domagają się tego, co im służy i jest niezbędne do namnażania.
Po wyleczeniu grzybicy, przywróceniu równowagi biologicznej ten problem znika i takiego pożądania cukru już nie ma. Stan takie nazywa się dysbiozą – jest to poważny problem zdrowotny, powodujący powstawanie chorób nawet po kilku latach.
Jeżeli chcemy doprowadzić do równowagi florę bakteryjną,  same pałeczki kwasu mlekowego (AC Zymes), mogą być przydatne tylko wówczas, gdy są niewielkie ubytki tej dobrej flory bakteryjnej i są one w przewadze, a mamy niewielkie ilości patogennej flory takiej jak Candida, Helicobacter, czy inne typy bakterii.
W przypadku, gdy przeważają niedobre mikroorganizmy, albo w ogóle nie mamy dobrej flory jelitowej, należy stosować produkt Acidophillus with Psylium.
Produkt ten oprócz pałeczek kwasu mlekowego zawiera także wyciąg z babki lancetowatej, która zachowuje się w ten sposób, że w jelicie przyłącza wodę, pęcznieje, przypomina konsystencją gumę arabską i wiąże na zasadzie (przyczepianie się, przyklejanie) i odrywa od ścianki jelita odłożone tam toksyny, niestrawione resztki i wyprowadza je na zewnątrz zwiększając objętość masy kałowej.

AC Zymes odbudowuje florę bakteryjna, zwiększając jej liczebność.

Acidophillus white Psyliumposiada właściwości oczyszczające, usuwaja na zewnątrz toksyny i osad.

Paraprotex to suplement stworzony na podstawie wieloletnich obserwacji i doświadczeń ludzi z różnych zakątków świata. Naturalne składniki wymienionych wyżej roślin udowodniły już swoje dobroczynne działanie przez wieki, a nawet tysiące lat. Misją współczesności było “jedynie” zebranie tych wszystkich cech w jeden produkt, jakim jest Paraprotex.

SKŁAD PARAPROTEXU:

 • Rangoon Creeper Fruit – 150.00 mg
 • Nasiona Komosy piżmowej – 100.00 mg
 • Ekstrakt z berberysu zwyczajnego (std. 6% alkaloidów) – 50.00 mg
 • Żywica balsamowca mirra – 50.00 mg
 • Olej z goździków korzennych – 50.00 mg
 • Ekstrakt z kory Pau d’Arco – 50.00 mg
 • Orzech czarny – 37.50 mg
 • Olej z orzecha włoskiego – 37.50 mg
 • Ekstrakt z nasion grapefruita – 25.00 mg
 • Czosnek – 12.50 mg


SKŁAD:

rangoon-creeper.jpg

OWOC RANGOON CREEPER

To ozdobna roślina występująca w Indiach. Wykorzystywana była do produkcji maści na zmiany skórne wywołane pasożytami. Dojrzałe, prażone pestki leczą biegunki i wysoką temperaturę, a wyciąg z liści łagodzi bóle brzucha. Likwiduje bakterie powodujące infekcję ran, czerwonkę, cholerę oraz mikroorganizmy wywołujące infekcje układu moczowo-płciowego.

mirra1.jpg

MYRRH GUM (mirra)

Wzmacnia system odpornościowy, osłania wątrobę przed toksycznymi substancjami, usprawnia jej funkcje. Jest bogata w wiele składników mineralnych: w potas, sód, krzem, cynk i chlor.

gozdziki.jpg

OLEJ GOŹDZIKOWY

Wpływa kojąco na mięśnie gładkie układu pokarmowego. Substancja czynna goździków – eugenol – to silny antyoksydant niszczący pasożyty jelitowe, bakterie i grzyby.

pau.jpg

PAU D’ARCO

Posiada silne właściwości przeciwgrzybiczne, wykazuje dużą skuteczność przeciwko zakażeniom wirusowym, pasożytom i niektórym rodzajom nowotworów. Może pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych stawów i różnego rodzaju egzem. Zawiera w znacznych ilościach witaminy A i C, witaminy z grupy B, cynk, selen, żelazo, magnez, mangan.

orzech.jpg

BLACK WALNUT (orzech czarny)

Wykorzystywany w leczeniu różnych chorób. Barwnik zawarty w skorupkach czarnego orzecha posiada naturalną substancję o właściwościach odkażających. Wyciąg z owocu tego orzecha niszczy pasożyty – zwłaszcza robaki i pierścienicę.

czosnek.jpg

CZOSNEK

Już od wieków znany w lecznictwie ludowym jako środek wspomagający trawienie oraz skuteczny “pogromca” pasożytów.

graipfut.jpg

WYCIĄG Z PESTEK GREJPFRUTA

Badania laboratoryjne i kliniczne udowadniają, że jest on skuteczny wobec ponad 800 wirusów i bakterii, blisko 100 rodzajów grzybów i innych licznych pasożytów. To niezwykle antyseptyczna siła, jednocześnie nie niszcząca bakterii przyjaznych dla jelit.

Należy rozpocząć stosowanie Paraprotex-u od małych dawek i podawać w dawkach wzrastających. Przy dużych dawkach podawanych od razu  organizm nie poradzi sobie, z eliminacją martwych mikroorganizmów. Przy dużym uwalnianiu martwych mikroorganizmów, które żyły w organizmie  możemy mieć gorsze samopoczucie, w wyniku uwolnienia obcych dla nas antygenów. Mogą pojawić się biegunek, zmiany skórne,  bóle głowy. W celu złagodzenia tych objawów bezpiecznie jest podawać preparat w dawkach wzrastających.

Niezbędnym  suplementem jest także  Nopalin – posiadający w swoim składzie Nopal, roślinę pochodząca z Meksyku. Nopal ma ogromny wpływ na proces oczyszczania organizmu. W kraju z którego pochodzi Nopal jest czczony jako roślina lecznicza, ludzie się nim odżywiają gdyż jest bardzo odżywczy, zawiera 17 aminokwasów, także dużo witamin i minerałów, przeciwutleniacze oraz składniki obniżające wysoki poziom cukru i cholesterolu. Zawiera bardzo dużo błonnika zarówno rozpuszczalnego w postaci pektyn jak i nierozpuszczalne włókna w postaci celulozy itp. które pęcznieją pod wpływem wody zwiększają objętość i oczyszczają jak szczotka ściany jelita grubego. Właściwości oczyszczające posiada także suplement Pure Yucca.

Sprawdź dawkowanie Paraprotexu i innych suplementów w czasie kuracji oczyszczającej

Żywność pochodząca z różnych stron świata,  jest dużym zagrożeniem dla nasze. Wszelkie suszone owoce rodzynki itp. Szczelnie zamknięte w foliowych torebkach mogą być źródłem zakażenia nas różnego rodzaju mikropasożytami, dlatego należy pamiętać o termicznej obróbce przed spożyciem, przelać wrzątkiem i wstawić do piecyka w temp. 1000 na 15 minut w celu zmniejszenia ryzyka.
Żołądek jest pierwszą „stacja oczyszczania”, gdy jest niewiele kwasu solnego niekorzystne mikroorganizmy mogą zostać wpuszczone do organizmu. Osoby z grupa krwi O w przeciwieństwie do grupy A mają posiadają więcej kwasu żołądkowego, dlatego o wiele rzadziej mają problemy z mikropasożytami, lambliami ponieważ kwas je niszczy – osoby z grupą krwi O mają natomiast problem ze zgagą oraz problemy z wrzodami.
Niezwykle trudno uniknąć (przez całe życie) zjedzenia czegoś co nieszkodzi naszemu zdrowiu. Badania wykazały, że 80 % ludzi ma mikropasożyty o których nie wie, nie tylko w jelicie, również w trzustce, wątrobie, płucach, narządach wewnętrznych. dlatego należy co jakiś czas zastosować kurację oczyszczającą dzięki której pozbędziemy się nie przyjaznych dla nas pasożytów.

Każdy kto ma przewlekłe stany zapalne – np. zapalenie zatok, zapalenie przydatków, nawracające stany ropne gardła czyli anginy musi mieć d y s b i o z ę bo brał antybiotyki. Takiej osobie możemy pomóc wyjść z takiego zaklętego kręgu jak się zlikwiduje d y s b i o z ę w jelicie, odtworzy się dobrą florę jelitową wtedy natychmiast znacznie podwyższa się naturalna odporność.

Według badań immunologicznych ludzkie jelito jest nie tylko narządem trawiennym jest bardzo ważnym narządem immunologicznym, ponieważ dojrzewa w nim ponad połowa komórek z linii odporności komórkowej a im jesteśmy starsi tym więcej. Związane jest to ze zmniejszeniem aktywności grasicy.  Większość osób w wieku około 70 lat nie ma już grasicy, tylko pasma tkanki łącznej gdzie ona się znajdowała. Funkcje grasicy z upływem czasu, w coraz większym stopniu przejmuje jelito, gdzie następuje dojrzewanie, nabieranie kompetencji immunologicznych ogromnie ważnych linii komórek obronnych, które zwalczają wirusy, grzyby, pasożyty, również niszczą komórki nowotworowe. Dlatego tak ważne jest posiadanie zdrowego jelita ponieważ pełni ono bardzo ważną rolę nie tylko w przyswajaniu składników odżywczych, ale ma również wpływ na układ odpornościowy, a w szczególności na odporności komórkową.
Flora bakteryjna u człowieka rozwija, kształtuje się do 3 roku życia. W zależności od tego z jakimi mikroorganizmami ma dziecko kontakt takie kolonizują jelito i rozwijają się. Jeżeli dziecko rodziło się drogami naturalnymi i miało kontakt z pałeczkami kwasu mlekowego znajdujących się w drogach rodnych matki, wtedy połykając je w czasie porodu, mają kontakt bezpośredni i mają możliwość zapoczątkowania linii tych dobrych odmian bakterii. Bardzo ważne jest karmienie piersią. W mleku matki jznajduje się bakteria bifilis – bliski kuzyn acidophillusa, który jest dominującą florą końcowego odcinka jelita grubego. Jest różnica pomiędzy rozwojem flory bakteryjnej u dzieci urodzonych siłami natury i karmionych piersią, a dziećmi z cięć cesarskich i karmionych sztucznie. Z porodu sztucznego (cięcie cesarskie), dziecko może przyswoić tylko tą florę bakteryjną jaka jest w szpitalu, czyli jest to sprawa losu, które bakterie wejdą do organizmu, które zostaną namnożone, które skolonizują jelito. Większość krajów Unii Europejskiej posiada program czynnego podawania probiotyków dzieciom z cięć cesarskich przez pierwsze 2 lata życia, po to żeby właściwe odmiany mikroorganizmów przyswoiły się i skolonizowały jelita. Jest to zapobieganie przed skolonizowaniem jelit przez przypadkowe typy mikroorganizmów.
Wbrew pozorom dysbioza jest praktycznie regułą wśród obecnie żyjących ludzi, co stanowi poważny problem. Asklepios już w starożytności uważał, że ogromne znaczenie dla naszego zdrowia ma to co człowiek ma w jelitach, powiedział „Śmierć czai się w jelicie”. Możemy przywrócić jelito do właściwego stanu, nawet najbardziej zaniedbane, zanieczyszczone toksynami, niestrawionymi resztkami pokarmowymi. Możemy to osiągnąć stosując AC Zymes , Paraprotex i Nopalin , które jak szczotka mechanicznie czyszczą jelito.
REWELACYJNYM preparatem bardzo odżywczym zawierającym dużo chlorofilu, dużo witamin i minerałów jest Green Care – lucerna. Korzenie lucerny sięgają do 8 m, dzięki czemu wyciąga takie składniki, których rośliny płytko korzeniące się z tej samej gleby nie są w stanie nigdy uzyskać. Jest preparatem alkalizującym, odkwasza i regeneruje błonę śluzową, jest znakomita tam gdzie są stany zapalne, nadżerki, wrzody, stany zapalne jelita grubego, polipy, uchyłki.
Kiedy są stany zapalne nie należny stosować Nopalinu. Produktem który można w takim przypadku podać jest lucerna, która działa leczniczo, przeciwzapalnie, ma bardzo dużo składników regenerujących śluzówkę, poprzez działanie alkalizujące zmienia środowisko wewnętrzne jelita, sprzyja rozwojowi dobrych bakterii a nie grzybów i bakterii chorobotwórczych.

Pałeczka kwasu mlekowego, przyjaciel człowieka znakomicie żyje wtedy kiedy ma w jelicie właściwy skład środowiska jelitowego. Bardzo ważne jest podłoże z błonnika (Nopalin, Greeb Care), który stanowi tzw. zieloną łączkę na której pałeczka kwasu mlekowego ma warunki do życia i znakomicie się rozwija. Dzięki temu podłożu możemy uzyskać dłuższy okres przeżycia tych dobroczynnych bakterii w jelicie.

Przy oczyszczaniu naczyń krwionośnych należy stosować  Garlic Caps – czosnek z pietruszka. Preparat ten w skuteczny sposób oczyszcza ścianki naczyń krwionośnych, zmniejsza zlepianie płytek, czyli zmniejsza gęstość krwi. Czosnek zawiera substancje czynną, która działa podobnie jak małe dawki aspiryny. W działaniu na organizm człowieka to zestawienie czosnku i pietruszki ma potężne działanie oczyszczające. Dzięki zapobieganiu zlepiania płytek zmniejsza ryzyko powstania zatorów w naczyniach, natomiast dodatek pietruszki zwiększa wytwarzanie moczu, w związku z tym także wspomaga oczyszczanie organizmu. Kapsułka czosnku z pietruszką rozpuszcza się dopiero w jelicie a nie w żołądku.

Osoba dorosła może przyjmować 2 x 2, a nawet 3 x 2 popijając dużą ilością płynu przed posiłkiem. Osoby z niskim ciśnieniem winny stosować czosnek na noc 2-3 kapsułki. Czosnek obniża ciśnienie, po zażyciu rano osoby z niskim ciśnieniem mogą odczuwać senność, spadek poziomu energii. Okres ciąży jest stanem, kiedy w I trymestrze i tuz przed porodem czosnku nie podajemy. Preparat ten jest bardzo bezpieczny, ale może wpływać na zmniejszenie krzepliwości krwi, w pewnym stopniu rozrzedza krew dlatego w I trymestrze może zwiększyć ryzyko krwawienia. W ciąży nie należy podawać czosnku ani jukki, gdyż mogą być przyczyną poronienia albo przedwczesnego porodu. Naczynia krwionośne czyści także produkt Omega 3, który zawiera kwasy tłuszczowe omega 3 pochodzenia rybiego z witaminą E. Witamina E potęguje działanie antyagregacyjne, przeciwmiażdżycowe i posiada korzystne działanie na ściany naczyń.
Łączenie produktu Omega 3 z wit. E znakomicie działa na regenerację całych naczyń krwionośnych, ponieważ hamuje odczyny i stany zapalne w świetle naczyń.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (50 votes cast)
Oczyszczanie organizmu, 4.0 out of 5 based on 50 ratings

Comments are closed.