Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Suplementy > Preparaty roślinne > Panax Ginseng

Żeńszeń jest rośliną znaną ludzkości i wykorzystywaną dla poprawy sił witalnych najprawdopodobniej od tysięcy lat, a uprawianą przynajmniej od 400. Występuje w Azji Wschodniej, Ameryce Północnej oraz na Syberii. Warto pamiętać, że w każdym regionie występuje odrębny gatunek tej rośliny – wyróżniamy w związku z tym np. żeń-szeń koreański, chiński, amerykański czy syberyjski.

Cena : 59 zł – kup teraz

Opakowanie : 100 tabletek

Dawkowanie : 1-2 tabletki dziennie lub wg zaleceń.

Skład Panax Ginseng
Żeń-szeń koreański – 500 mg

Z czego wynika niezwykła popularność żeń-szenia?
W swoim składzie zawiera on cenne substancje aktywne zwane ginsenozydami, które hamują objawy stresu i wzmacniają sprawność fizyczną oraz umysłową, a także saponiny, fitosterole, aminokwasy oraz witaminy. Wszystkie te składniki sprawiają, że regularnie przyjmowane preparaty na bazie żeń-szenia poprawiają wyniki pracy czy nauki, wzmacniają zdolność koncentracji, ograniczają znużenie, a także zwiększają wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Słusznie zresztą nazywany jest on w Chinach „korzeniem życia”.

W preparacie Panax Ginseng wykorzystano korzeń żeń-szenia koreańskiego. Warto go przyjmować w trudnych okresach życia, wymagających od nas zwiększonego wysiłku, pełnych napięcia umysłowego.

UWAGA!
Nie zaleca się stosowania żeń-szenia w przypadku nadciśnienia tętniczego krwi lub innych chorób układu sercowo-naczyniowego.
Z powodu działania adaptogennego, przyjmowanie żeń-szenia zaleca się przez okres nie dłuższy niż 6 tygodni.

kliknij w obrazek aby go powiększyć

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Panax Ginseng, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Comments are closed.