Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Nasze zdrowie > Skuteczne odchudzanie – dieta zgodna z grupą krwi

Według dr Watsona to, co jemy decyduje o stanie naszego umysłu i wpływa na to kim jesteśmy.

Dieta zgodna z grupą krwi według dr Petera J. D’Adamo nie wymaga wielkiego zmniejszenia ilości pożywienia, nie wymaga również liczenia zjadanych kalorii. Dieta ta polega na uświadomieniu sobie, jakiego jedzenia powinieneś unikać, jakie jest naturalne dla Ciebie, a jakie najkorzystniejsze.

Grupa krwi decyduje o tym na jakie choroby jesteśmy narażeni, o preferencjach żywnościowych , a nawet o rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Dzięki zrozumieniu zasad analizy grupy krwi będziesz mógł wybrać optymalną dietę, będziesz mógł ustalić jaka żywność nie jest dla Ciebie wskazana i co powoduje, że tyjesz. Jest jednym z głównych czynników wpływających na bilans energetyczny, na skuteczność, z jaką spalane są kalorie, na reakcje na stres, a także na naszą osobowość.

Podstawa przed rozpoczęciem diety to znajomość swojej grupy krwi. Musisz wiedzieć czy posiadasz– A, B, AB czy 0. Efekty stosowanie diety według grupy krwi widoczne są nawet już po dwóch tygodniach. Efektem diety jest przede wszystkim:

  • odzyskanie życiowej energii,
  • utrata wagi,
  • zmniejszenie dolegliwości trawiennych.

Dieta do grup krwi tłumaczy dlaczego niektórzy ludzie tracą na wadze stosując konkretne diety, podczas gdy inni nie są w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów. Dlaczego niektórzy ludzie pozostają witalni przez cale życie, podczas gdy u innych następuje pogorszenie intelektu i stanu psychicznego.

Każda grupa krwi ma inny antygen o specyficznej strukturze chemicznej. Nazwa grupy krwi bierze się od antygenu grupy krwi, który jest zakodowany w czerwonych komórkach krwi.

Gdy antygen grupy krwi odkrywa, że do układu wtargnął obcy antygen, pierwszą rzeczą, jaką robi, jest wytworzenie przeciwciał do tego antygenu, a ich rola to atakowanie obcego antygenu po to by go zniszczyć. Dochodzi do reakcji zwanej aglutynacją (zlepianiem, sklejaniem) dzięki czemu komórki, wirusy, pasożyty i bakterie sklejają się ze sobą grupują i są łatwiejsze do usunięcia.

Odkryto, że wiele rodzajów pożywienia zlepia komórki pewnych grup krwi (w sposób podobny do odrzucania), a inne nie, co oznacza, że żywność, szkodliwa dla komórek jednej grupy krwi, może być korzystna dla komórek innej grupy.

Lektyny, proteiny znajdujące się w krwi, mają właściwości aglutynujące (zlepiające), przez co wpływają na krew. Gdy spożywamy żywność, która zawiera lektyny niewłaściwe z naszym antygenem grupy krwi, wówczas kierują się one w określone miejsce (nerki, wątrobę, mózg, żołądek, itd.) i zaczynają zlepiać komórki krwi w tym obszarze. Skoro tylko białko lektyny osiedli się gdzieś w organizmie wywiera magnetyczny efekt na komórki w tym regionie. Zlepia komórki, przez co ulegają one zniszczeniu, tak jak gdyby także były obce. To zlepianie może powodować objawy chorobowe.

Spadek wagi jest jednym z naturalnych efektów stosowania diety dla grupy krwi. Dieta została opracowana w taki sposób, aby współgrała ze składem komórkowym naszego organizmu. Pewne rodzaje żywności będą powodować zatem utratę wagi, ale mogą one wywołać odwrotny efekt u osoby mającej inną grupę krwi.

Dieta dla grupy krwi wymaga także odpowiedniej ilości witamin, soli mineralnych i ziół, które mogą wzmocnić skuteczność diety.

VITAL A, VITAL B, VITAL AB, VITAL O

to stworzony z myślą o Tobie (w zależności od Twojej grupy krwi) zestaw witamin, minerałów i związków fitochemicznych, dzięki czemu dieta będzie pełna.

ZALETY DIETY ZGODNEJ Z GRUPĄ KRWI:

  • utrata zbędnych kilogramów, ponieważ organizm od razu przestawia się na eliminowanie żywności źle trawionej lub toksycznej, a przede wszystkim usuwa toksyny, które odkładają się zwłaszcza w tkance tłuszczowej, a więc proces eliminacji toksyn eliminuje także tłuszcz,
  • znikają takie problemy jak: wzdęcia, zła przemiana materii, osłabienie procesu produkcji insuliny, zaburzenie równowagi hormonalnej, zatrzymanie wody w organizmie, zapalenie wyściółki przewodu pokarmowego itp.,
  • zmniejsza się ryzyko zakażeń wirusowych oraz wystąpienia infekcji
  • zmniejsza się ryzyko zachorowań na tzw choroby cywilizacyjne (nowotwory, choroby serca, cukrzyca),
  • spowalnia się proces starzenia się komórek.

Więcej >>

Bardzo rygorystyczne podejście do diety zgodnej z grupą krwi i jedzenie jedynie żywności wysoce wskazanej nie konsumując nawet żywności obojętnej, może spowodować zbyt szybką utratę wagi ciała. Jest to niezdrowa utrata wagi wskutek czego nasz organizm jest niedożywiony. Lepszym podejściem do diety jest unikanie żywności nie wskazanej i redukowanie lub eliminowanie żywności obojętnej, która może przyczynić się do wzrostu wagi. Zapewni to zdrowsze zrzucenie wagi.

Więcej informacji na temat zasad odżywia się w diecie zgodnej z grupą krwi znajdziesz na naszej nowej stronie www.grupakrwi.net

Zapraszamy do odwiedzenia strony – pamiętaj, że od Ciebie zależy Twoje zdrowie i zdrowie najbliższych.

Nie zwlekaj zacznij działać a przekonasz się, że warto myśleć nad tym co jemy. Ktoś kiedyś powiedział, że jesteśmy tym, co jemy. Nie daj się wplątać w modę na szybkie jedzenie i na jedzenie typu fast food.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.2/5 (5 votes cast)
Skuteczne odchudzanie - dieta zgodna z grupą krwi , 4.2 out of 5 based on 5 ratings

Comments are closed.