Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > O produktach > Smokerade – w walce z nałogiem

Zagrożeń związanych z paleniem jest bardzo wiele. Na pierwszym miejscu wymienia się choroby nowotworowe. Wśród palaczy śmiertelność spowodowana rakiem płuc jest 10-15 razy wyższa niż u osób niepalących. Liczy się nie tylko sam fakt palenia – ryzyko rośnie wraz z liczbą wypalanych papierosów. Wykazano również, że w tej grupie znacznie częściej występują inne choroby układu oddechowego (np. przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedma płuc), układu krążenia, nowotwory jamy ustnej, krtani, pęcherzyka żółciowego i trzustki.
Szkodliwe dla zdrowia substancje powstają w żarzącej się części papierosa(o temperaturze ok. 1000 stopni Celcjusza). Żar szybko przedziera się przez pierwsze kawałki tytoniu, a gorący dym, podgrzewając wstępnie dalsze warstwy, pełznie do tyłu i przedostaje się do płuc. Docierając tam, ochładza się do temperatury 30-40 stopni Celcjusza. Zapalony papieros to istna fabryka trucizn. Liczba związków chemicznych „podróżujących” z dymem przekracza cztery tysiące, a filtr stojący na ich drodze wykonuje jedynie połowiczną pracę – zatrzymuje najwyżej 25% szkodliwych substancji.

Fakty mówią same za siebie, za ulotną przyjemność trzeba zapłacić ogromną cenę – należy poświęcić zdrowie. Większość palących chciałaby zerwać z nałogiem lub przynajmniej zneutralizować szkodliwe efekty palenia. W tym celu amerykańscy naukowcy stworzyli preparat Smokerade należący do serii produktów CaliVita. Jest to silny kompleks antyutleniaczy (witaminy A i E, cynk, selen oraz ekstrakt z zielonej herbaty o wysokiej zawartości polifenoli), które wspólnie przeciwdziałają spustoszeniu czynionemu w organizmach palaczy przez wolne rodniki, a więc m. in. uszkodzeniom naczyń krwionośnych, płuc, serca, żołądka, pęcherza moczowego i hemoglobiny. Dodatek sproszkowanego pieprzu cayenne chroni mitochondria (centra energetyczne) komórek, a kwas elagowy znajdujący się w owocach (głównie w malinach), osłania ich materiał genetyczny.
Smokerade zmniejsza nieprzyjemne objawy abstynencji, przyczynia się również do neutralizowania szkodliwych substancji, już nagromadzonych w organizmie. Jest także ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie potrafią zrezygnować z codziennego „dymka”. Dzięki swoim aktywnym składnikom znacznie osłabia szkodliwe efekty palenia.

Smokerade to silny kompleks przeciw utleniaczy, skomponowany tak, by oslabić szkodliwe efekty palenia. Zagrożeń wynikających z palenia jest bardzo wiele. Za większość z nich odpowiedają tlenek węgla – zatruwający krew i tkanki, kadm – wśr,od wszystkich znanych roślin właśnie w tytoniu jest jego największe stężenie, a przede wszystkim wolne rodniki. Efekty ich szkodliwego działania znajdują się na liście przyczyn większości chorób wywołanych paleniem papierosów. Smoke rade zawiera silną grupę antyutleniaczy, które współdziałają ze sobą. Należą do nich witamina C, witamina E, koenzym q10, cynk, selen oraz ekstrakt z zielonej herbaty, i sproszko0wany pieprz cayenne. Hamują one szkodliwe działanie wolnych rodników w organizmie palaczy. Chronią naczynia krwionośne, serce, płuca, żołądek, pęcherz moczowy. Dodany pieprz chroni mitochondria komórkowe, a jednen z kawsów zawarty w owocach, chroni DNA oraz komórki wątroby. Cynk i selen neutralizują szkodliwe działanie kadmu na nerki oraz układ oddechowy.
Smokerade chroni aktywnych palaczy oraz co najważniejsze działa wspaniale na tzw. palaczy biernych, którzy wdychają szkodliwe substancje wydychane przez osoby palące.
Smokerade pomaga też zerwać z nałogiem. Sprawia, że dni bezpośrednio po odstawieniu papierosa są mniej dokuczliwe.
Smokerade można polecić zarówno osobom palącym, jak i tym którzy chcą zerwać z nałogiem oraz palaczom biernym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Comments are closed.