Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Suplementy > Preparaty mineralne > Strong Bones

Wapń to podstawowy składnik kości i zębów. Zarówno kości jak i zęby zawierają 99% ogółu tego pierwiastka w organizmie. Pozostały procent wapnia odgrywa ważną rolę w: uaktywnia wiele enzymów, uczestniczy w krzepnięciu krwi, wspomaga wchłanianie żelaza, łagodzi bezsenność, poprawia działanie układu nerwowego i krwionośnego, zwiększa odporność

Cena : 88,50 zł – kup teraz

Opakowanie : 250 kapsułek

Dawkowanie : 1-2 kapsułki dziennie na noc

Skład Stron Bones

Wapń 300 mg
Magnez 150 mg

 

Główny czynnik, który decyduje o budowie szkieletu to ilość składników mineralnych w naszym organizmie. To właśnie od tego zależy czy nasze kości są mocne czy też kruche i łamliwe. Kiedy zakończy się wzrost kości nadal możemy wspomagać nasze kości i wzmacniać je, ponieważ ich mineralizacja trwa nawet do trzydziestego roku życia. Później musimy również pamiętać o przyjmowaniu wapnia i magnezu, ponieważ biorą udział w licznych precesach fizjologicznych.

 

Składnikami suplementu Strong Bones jest magnez i wapń, z czego wapń zajmuje 2% masy ciała i jego 99% mieści się w kościach oraz zębach. Dodatkowo jest on ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, pracy systemu nerwowego i właściwej koagulacji krwi.
Najwięcej magnezu znajduje się w kościach, a także w mięśniach. Znajduje się również w komórkach i w przestrzeniach międzykomórkowych. Potrzebujemy go do zachowania właściwej budowy kości i zębów. Magnez ma również udział w pracy systemu nerwowego i pracy mięśni, pomaga w syntezie białka i procesie podziału komórek. Jest podstawowym czynnikiem różnych procesów wytwarzania energii. Magnez jest odpowiedzialny za równowagę potasowo-zasadową organizmu.

UWAGA!
– Palenie tytoniu, picie kawy, picie herbaty i duże ilości błonnika w diecie, kwas szczawiowy oraz fityniany znajdujące się w niektórych roślinach mogą utrudniaćwchłanianie wapnia.
– Duże spożycie białka i sodu mogą powodować większe usuwanie wapnia z organizmu.
– Nie należy przyjmować przez długi okres czasu, dużych dawek magnezu.
– Właściwa proporcja wapnia do magnezu powinna wynosić 2:1, tak jak w suplemencie Stron Bones.
– Wapń i magnez są dobrze wchłaniane i wykorzystywane, jeśli składniki mają postać chelatu.
– Suplement nie zastępuje zróżnicowanej diety.
– Należy przestrzegać zalecanych dawek preparatu.
– Produkt przechowywać zamknięty w suchym, chłodnym miejscu, z dala od dzieci.

 

kliknij w obrazek aby go powiększyć

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Strong Bones, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Comments are closed.