Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > Nasze zdrowie > Światowy Dzień bez Tytoniu

Światowy Dzień Bez Tytoniu 31 maja 2009

31 maja obchodzić będziemy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Dzień te jest częścią programu organizowanego od 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Polska od początku aktywnie uczestniczy w realizacji zadań związanych z jego obchodami.

Każdego roku przemysł tytoniowy przeznacza ogromne nakłady pieniężne na promowanie swoich wyrobów. Co więcej, marketing tytoniowy skierowany jest przede wszystkim do młodych „odbiorców”, którzy w przyszłości mogą zostać nałogowymi palaczami. Wprawdzie Polska należy do nielicznych krajów na świecie, gdzie obowiązuje całkowity zakaz reklamy i promowania tytoniu oraz prowadzenia sponsoringu przez koncerny tytoniowe. Jednocześnie od kilkudziesięciu lat znajdujemy się w czołówce krajów o najwyższej konsumpcji tytoniu na świecie.

Światowy Dzień Bez Tytoniu, to dzień kiedy palacz może skorzystać z bezpłatnych badań, np. pomiaru poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badaniach pojemności płuc, pomiaru masy ciała i wzrostu. Szacuje się, że w wyniku dotychczasowych kampanii, palenie rzuciło ponad 3 mln. Polaków. Dane statystyczne wskazują, że wśród osób które podjęły decyzję o rzuceniu palenia 90% nie wróciło do nałogu. W Polsce nadal pali papierosy 8 mln. osób, w tym 40% mężczyzn i 25% kobiet.

Źródło: www.onkologia.atmanet.pl

CaliVita w swojej szerokiej ofercie posiada produkt Smokerade, o działaniu antyoksydacyjnym, który wspiera organizm w walce z procesami utleniania wywołanymi paleniem papierosów. Dzięki korzystnemu działaniu złożonych składników produkt zalecany jest nie tylko palaczom biernym i aktywnym ale również w okresie rzucania nałogu palenia. Ze względu na niezwykłe właściwości antyoksydacyjne, produkt ten mogą z powodzeniem przyjmować również osoby niepalące. Składniki aktywne preparatu to: owoc Cayenne, kwas elagowy (z ekstraktu owocu granatu), witamina C, witamina E, cynk (chelat aminokwasowy), selen (chelat aminokwasowy), koenzym Q10, ekstrakt z zielonej herbaty.

http://www.witaminy.sklep.pl/

Inne antyoksydanty dostępne w ofercie CaliVita to: Coenzyme Q10, Super Coenzyme Q10 Plus, Sublingual Q10 , Protect 4 Life, Mega Protect 4 Life, Lutein.

Zastrzyk Energii

Jeżeli każdego dnia żyjesz na pełnych obrotach potrzebujesz dużej dawki energii, aby podołać wszystkim wyzwaniom. Zaopatrz swój organizm w odpowiednią ilość koenzymu Q10.

Czy jest koenzym Q10?
Koenzym Q10 odpowiedzialny jest za właściwy metabolizm komórek. Bierze udział w syntezie wysokoenergetycznych związków fosforanowych ATP, wykorzystywanych jako źródło energii don wielu procesów biochemicznych. Jako antyoksydant chroni komórki przed niekorzystnymi skutkami przemian metabolicznych.

Działanie koenzymu Q10
Wraz z porzywieniem dostarczamy organizmowi substancje odżywcze, które wykorzystywane są do wytwarzania energii. Bez energii nie było by życia, a bez koenzymu Q10 nie ma energii. Każda komórka, tkanka, mięsień i narząd oraz układ, aby właściwie funkcjonować musi być zaopatrzony w odpowiednią ilość energii.

Czy suplementacja jest konieczna?
Do około 30. roku życia organizm jest w stanie sam wytworzyć odpowiednią ilość koenzymu Q10, jednak z upływem lat komórki zaczynają zawierać coraz mniejszą jego ilość np. w sercu człowieka w wieku 40 lat jest już tylko 3/4 ilości koeznymu w porównaniu z latami młodzieńczymi, a około 70-75 raku życia posiadamy już tylko około połowę w porównaniu do pierwotnej wartości. Spadek Wartości koenzymu może spowodować zaburzenia energetyczne, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Aby nie dopuścić do nieprawidłowości należy uzupełniać poziom koeznymu Q10. Podczas suplementacji nie stwierdzono objawów niepożądanych.

Osoby narażone na niedobory CoQ10
osoby starsze
osoby prowadzące niezdrowy tryb życia (złe odżywianie, alkohol, papierosy)
osoby przewlekle chore np. na kardiomiopatie, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroby przyzębia, mięśni, przewodu pokarmowego)
osoby stosujące niektóre rodzaje leków (np.obniżające poziom cholesterolu)
osoby otyłe
osoby będące w trakcie chemioterapii, radioterapii
osoby aktywne fizycznie, zwałaszcza uprawiające dyscypliny wytrzymałościowe

Więcej na http://www.chorobyserca.info/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Comments are closed.