Samo Zdrowie

suplementy CaliVita

tel. 888 203 203
SamoZdrowie > O produktach > ZenThonic – mangostan

Flawonoidy, podobnie jak inne fenole, stanowią grupę substancji wtórnych wytwarzanych podczas metabolizmu roślin. Ich podstawową rolą jest ochrona komórek roślinnych przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, grzyby, wirusy, owady oraz wolne rodniki. Badania laboratoryjne oraz epidemiologiczne jednoznacznie potwierdziły szeroki zakres chemicznych, biologicznych oraz biochemicznych właściwości flawonoidów. Ich rola w profilaktyce zdrowia i zwalczaniu chorób jest niekwestionowana.
Magostan – Król Owoców – będący głównym składnikiem ZenThonic-u, zawiera aż 17 różnych związków ksantynowych. Taka bogata ilość ksantyn nie występuje w żadnym innym, spożywanym przez ludzi owocu. Nie jest to jednak koniec listy składników. Inne owoce, wchodzące w skład tego produktu, takie jak czerwone winogrona, truskawki, żurawina wielkoowocowa, maliny, wiśnie, jabłka, gruszki czy borówka amerykańska wraz ze „swoją” zawartością flawonoidów, czynią go nieprawdopodobną „bombą flawonoidową”.
Od wielu pokoleń mangostan był i jest ceniony przez mieszkańców południowej Azji. Według starożytnej legendy Budda, przemierzając tropikalne dżungle, zauważył ten owoc i go spróbował. Kiedy odczuł jego dobroczynny wpływ, pobłogosławił mangostan i podarował go ludziom, jako dar niebios. To dlatego owoc ten jest postrzegany przez Azjatów jako jeden z najbardziej świętych i cennych owoców.

Mangostan jest praktycznie nieznany w Ameryce Północnej i Europie, co jest zrozumiałe ze względu na panujący tam odmienny klimat. W Azji, dla ludzi żyjących w dziewiczych lasach, jest to najcenniejszy owoc, często nazywany „Owocem Bogów”.

Dojrzały owoc mangostanu przypomina mandarynkę. Okrywa go ciemnofioletowa, gładka skórka, natomiast w środku znajduje się biały miąższ, podzielony na kilka segmentów. W przeciwieństwie do innych tropikalnych owoców, mangostan ma słodki i przyjemny smak, a szczególnie zachwycające jest zwłaszcza pierwsze wrażenie.

Owoce mangostanu, które występują w zasadzie tylko na obszarze południowo-wschodniej Azji, są uważane przez miejscowych ludzi za wyjątkowe, dzięki przyjemnemu smakowi.
Podstawową ZenThonic – jest Garcinia mangostana, czyli Mangostan, którego nie należy utożsamiać z owocem mango. Ponadto zawiera on „cudowną mieszankę” dobrze znanych roślin. Wśród składników ZenThonic można odnaleźć prawie każdy rodzaj substancji odżywczych oraz fizjologicznie zdrowe „wibracje” (tzw. czynniki bioinformacyjne). Wibracje te docierają do nas dzięki energii słonecznej i są niezbędne do harmonijnego funkcjonowania naszego organzimu. Mangostan to źródło szczególnie dużych ilości ksantyn – flawonoidów o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, a także innych przeciwutleniających polifenoli i katechin. Oprócz mangostanu, ZenThonic zawiera koncentrat soków z czerwonych winogron, borówek, truskawek, malin, jak również z jabłek i gruszek. Owoce – poza enzymami, witaminami, składnikami mineralnymi i antycyjanami – są również bogate w inne pożyteczne składniki, np. w kwas elagowy, fitonowy, chlorogenowy oraz cenny błonnik. Każdy z tych owoców zawiera w sobie odrobinę energii słonecznej oraz jest bogatym źródłem rozmaitych substancji ochronnych i odżywczych. Podane jednocześnie, dostarczają praktycznie wszystkie witaminy, składniki mineralne, enzymy oraz błonnik – niezbędne ludzkiemu organizmowi. Dodatkowo, emitowane przez nie wibracje dostosowują się do częstotliwości wibracji komórek ludzkich, zapewniając ich prawidłowe funkcje.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Comments are closed.